آموزش تبدیل آلیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت (با پاسپورت و یا کارت ملی)


دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
همانطور که می دانید سقف جابجای دلار برای سرح دسترسی پایه وب مانی، پاسپورت الیاس، تنها 100 دلار است، این موضوعی است که برای بسیاری از کاربران ما در مانکس724 مشکل ساز بوده است.
در ادامه به صورت گام به گام به شما توضیح خواهیم داد که اگر پاسپورت یا فقط کارت ملی ایران را داشته باشید چگونه می توانید سطح دسترسی خود را در وب مانی افزایش بدهید.
لطفا اگر پاسپورت دارید از پاسپورت خود برای اینکار استفاده کنید:

گام های تبدیل پاسپورت الیاس به پاسپورت فرمال:

1. در اکانت وبمانی خود لاگین کنید.  (لینگ لاگین)
2. به صفحه اختصاصی مدیریت پاسپورت های وب مانی خود بروید: (این صفحه)

پاسپورت وب مانی پیست
بر روی دکمه سبز رنگ Apply for Webmoney Passport کلیک کنید تا فرآیند درخواست پاسپورت شما شروع شده و به مرحله بعد بروید.

3. در این مرحله توضیحاتی در رابطه با تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت و مدارک مورد نیاز داده شده است. شما کافی است پاسپورت و یا کارت ملی ایران را داشته باشید که ادامه آموزش های مربوطه آورده شده است.
پاسپورت فرمال وب مانی

برای ادامه بر روی گزینه Continue کلیک و به مرحله بعدی بروید.

4. این مرحله مهمترین قسمت درخواست شما برای ارتقا پاسپورت به فرمال است به همین منظور لطفا با دقت مطالعه بفرمایید و اطلاعات را به صورت دقیق وارد کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید. توجه داشته باشید که پس از اتمام ورود اطلاعات ویرایش آن به سختی ممکن است و بسیار زمان گیر است پس دقت کنید.
برای تکمیل این فرم، داشتن کارت ملی و یا پاسپورت کافی است.
همچنین در عکس زیر جای نام و نام خانوادگی به اشتباه به صورت جابجا وارد شده است، لطفا دقت بفرمایید.
راهنمای پر کردن بندهای الف، ب، ج و د در ادامه همین عکس آورده شده است.

ورود اطلاعات برای اخذ پاسپورت فرمال
بند الف: بر روی گزینه Set کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. سپس با توجه به توضیحات داده شده، این قسمت را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که به صورت قطع می توان گفت نام تمام شهرهای ایران در لیست وجود دارد. اگر احینا شهر خود را پیدا نمیکنید از اینکه نام لاتین رو درست مینویسید مطمئن شوید برای اینکار می توانید از گوگل استفاده کنید.

بند ب: در این بخش لطفا کد ملی خود را وارد نمایید. ( و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، شماره گذرنامه را وارد کنید. )

بند ج: در این بخش اگر از گذرنامه استفاده می‌کنید تاریخ صدور گذرنامه را به لاتین وارد کنید. اما اگر از کارت ملی استفاده می‌کنید:

  • تاریخ اعتبار کارت ملی را درنظر بگیرید.
  • هفت سال از آن کم کنید.
  • تاریخ بدست آمده را به میلادی تبدیل کنید و در این قسمت بنویسید.
برای تبدیل تاریخ میتوانید از این لینک استفاده کنید.

بند د: در این بخش اگر از کارت ملی استفاده میکنید، عبارت National Organization for Civil Registration را بنویسید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، قسمت محل صدور ( Place of Issue ) را وارد نمایید. 
پس از اتمام این مراحل دکمه Save را در پایین صفحه کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.


5. در این مرحله شما باید تاریخ اعتبار کارت ملی را به میلادی تبدیل کرده و وارد کنید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، تاریخ Date of Expiry را وارد نمایید.

نکته: در صورتیکه از کارت ملی قدیمی استفاده میکنید، تاریخ اعتبار را 20/03/2020 وارد نمایید.

تاریخ انقضا
پس از وارد کردن تاریخ اعتبار، بر روی دکمه Save کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.
 

5. در این مرحله شما باید تصویر پشت و روی کارت ملی را ارسال کنید. ( اگر از گذرنامه استفاده کردید، تصویر صفحه 2 و صفحه 3 گذرنامه را ارسال نمایید. )

مدارک نهایی
و سپس بر روی دکمه Upload passport copy کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.
 

7- در این مرحله تصویری که توسط شما آپلود شده است، نمایش داده میشود و شما باید نوع آنرا مشخص کنید. (از لیستی که زیر عکس وجود دارد.)

اگر تصویر کارت ملی را آپلود کردید، عبارت ID Card را انتخاب کنید، و اگر تصویر گذرنامه را آپلود کردید، عبارت Passport انتخاب گردد.


 و در نهایت بر روی دکمه Finish upload کلیک نمایید.

تبریک میگویم در این مرحله، کار شما به اتمام رسیده است.

حالا شما باید حداکثر دو روز کاری صبر کنید تا اطلاعات شما بررسی شده و پاسپورت وبمانی شما از الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت تغییر یابد. توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یکشنبه در روسیه تعطیل است و روز کاری محسوب نمی شود.

شما میتوانید برای دریافت اینیشیال پاسپورت وبمانی و یا پرسنال پاسپورت وبمانی نیز اقدام بفرمایید، اما برای کاربران عادی این موضوع لزومی ندارد، و توصیه میکنیم مگر در موارد خاص به دنبال پاسپورت های سطح بالاتر نباشید